Yazar Kılavuzu

Yazar “kullanıcı adı” ve “şifre” ile sisteme giriş yapar. 
“Yeni Gönderi Başlat” başlığı altında “Beş adımda makale gönderisinin ilk adımı için;TIKLAYINIZ.”  Bağlantısına tıklayarak makale gönderme sürecini başlatır.

1. Adım : Başvuru Kontrol Listesindeki maddeleri işaretler

 -> “kaydet ve devam et”


2. Adım: Bilgisayarında kayıtlı olan ve yazım kurallarına uygun düzenlenmiş word formatındaki makaleyi sırasıyla “Dosya Seç” ve “Dosya Yükle” butonları aracılığıyla sisteme yükler. 

-> “kaydet ve devam et”


3. Adım: Başvuru bilgilerini girer. (Aracılık edenler ve referanslar bölümleri isteğe bağlı doldurulur). Makalenin birden fazla yazarı varsa “Yazar Ekle”  butonu aracılığıyla ikinci yazar bilgileri girilebilir. “

Yayın üzerindeki yazarların sırasnı yeniden düzenle” baglantısı aracılığıyla makalenin 1. ve 2. yazar bilgileri düzenlenir. . 

-> “kaydet ve devam et”


4. Adım: Ek dosya var ise yüklenir. Ek dosya makale ile ilgili tabloların, formüllerin vb. bilgilerin yer aldığı ayrı bir dosyadır.

 -> “kaydet ve devam et”

       

 Gönderiyi Bitir”  butonu aracılığıyla yazar başvuruyu tamamlar.

Yazar sisteme giriş yaptığında karşısına gelen ekranda (üye sayfası) yaptığı başvuruyu ve başvuru durumunu görüntüleyebilir. Makale başlığına tıklayarak başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve editörden gelen talepleri yanıtlayabilir. 

Harsiyât'a yazı gönderenler yayın ilke ve şartlarını kabul etmiş sayılırlar.

 

Harsiyât’a gönderilen makalelerde,  COPE (Committee on Publication Ethics)’un Editör ve Yazarlar için belirlediği Uluslararası Standartlar dikkate alınmalıdır.